Potrebujem Pauzičku
na facebooku
Pridaj sa k nám!

Viete, že...

Počas svojej kariéry bol najlepšie plateným športovcom na svete Michal Schumacher – pilot F1. Druhým v poradí bol Tiger Woods a Arnold Palmer (obidvaja golf).

Soviet Rocket Giraffe Go Go Go!


Ak ti hra nefunguje, skús si nainštalovať nový Flash Player, alebo ju otvor v inom prehliadači.

Kategória:

Zábavné online hry

Popis:

Rusi majú novú tajnú zbraň! Nie je ňou nič iné ako žirafa! Táto žirafa však nie je obyčajná. Jej krk sa dokáže natiahnuť do neuveriteľnej diaľky. Ako ďaleko sa dostanete vy?

Ovládanie:

Šípka hore – skok Šípka dole – slide

Hodnotenie: 3,4 z 5,0 (12 hlasov)

Páči sa ti táto hra? Tak si ju stiahni do počítača.


Podobné hry:

300 Miles To Pigsland

300 Miles To Pigsland

To je ale diaľka!

4,1

21x komentárov


8 bit dash

8 bit dash

Kam až doletíte?

1,5

0x komentárov


Adventure Time - Jumping Finn

Adventure Time - Jumping Finn

Nakopnite Finna!

4,0

12x komentárov


Aero Rumble

Aero Rumble

Leťte balónom.

2,6

5x komentárov


Poslať emailom:

Známeho e-mail:Text e-mailu:
Tvoj e-mail:

Údaje, ktoré uvádzate v kontaktných formulároch na webových stránkach spoločnosti Zoznam, s.r.o. ukladáme len počas doby nevyhnutnej na naplnenie účelu pri odoslaní správy. Viac informácií o spracovaní údajov spoločnosťou Zoznam nájdete v Podmienkach ochrany súkromia a spracovania údajov. Vaše emaily na našich webových stránkach nezverejňujeme.

Komentáre:

Stránka: Predchádzajúca strana 1 2Predchádzajúca strana Zobrazujem 0-30 z 33 komentárov

Užívateľ je online ja 8. 4. 2013, 21:05

ladi di di da:DXPXP:R


Užívateľ je online fuck you!!!!!! 26. 5. 2011, 16:38

831 559 mozete ist domov !!!!! som najlepsí :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:R


Užívateľ je online ufolog 23. 5. 2011, 20:16

to máš pravdu ale sto ľudí sto názorov :)


Užívateľ je online Undead girl 23. 5. 2011, 19:05

Áno, ale na takéto diskusie sa dajú nájsť aj vhodnejšie témy.


Užívateľ je online ufolog 20. 5. 2011, 21:31

niekoho zaujimaju plysove zvieratka ,niekoho veda o ufo a niekoho nieco uplne ine ...ospravedlnujem sa za ten dlzen ale je to tak naschval ...;) Undead girl nehladaj vo vsetkom len to zle a mysli na niektore veci aj z inej strany...kazda mince ma dve strany :)


Užívateľ je online Undead girl 19. 5. 2011, 18:56

Nehovorím o hre. Už nekomentujem. Sorráč.


Užívateľ je online Undead girl 19. 5. 2011, 18:44

Proste ten koho to baví je blázon.


Užívateľ je online Undead girl 19. 5. 2011, 18:43

Hej toto je pre ufolog. 1. Pridaj si do mena jeden dĺžeň 2. Neviem čo na tom ,,žerieš,, malo by sa písať k téme, keď tu opäť bude niečo o ufe nech si to tu píše ale toto je úplne od témy a trápne k tomu. Neviem koho to okrem astronautov a nejakých zaujatých .:P


Užívateľ je online ufolog 19. 5. 2011, 18:35

$§>><¨˝úp= .....milujem tvoje komenty odkial to vsetko mas ? totalne ta zeriem:D


Užívateľ je online bianka[v.S.A] 19. 5. 2011, 10:19

ani mne to nejde


Užívateľ je online askad 18. 5. 2011, 18:46

354,387:D


Užívateľ je online pičo 18. 5. 2011, 15:26

vina mne to nejde XP


Užívateľ je online je 17. 5. 2011, 18:32

aj ja:P;)


Užívateľ je online je 17. 5. 2011, 18:32

to je co o tom ufuXP:/:R


Užívateľ je online mia 17. 5. 2011, 18:07

povie niekto $§>><¨˝úp= že je totalne trapny/a ??? ak nie ja sa hlasim


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 18:03

UFO nad svätým mestom! Skutočnosť alebo podvrh? Letelo nad Jeruzalemom naozaj UFO? 03.02.2011 13:15 JERUZALEM - Všetci nadšenci UFO, zbystrite pozornosť! Nad izraelským mestom Jeruzalem sa totiž minulú sobotu objavil záhadný objekt, ktorého pôvod sa teraz medzinárodní experti na neidentifikovateľné lietajúce objekty snažia objasniť. Žiarivý objekt kruhového tvaru nafilmovali nad islamským chrámom Dome of the Rock. Mysteriózny predmet sa najprv na horizonte vznášal, po chvíli začal klesať až napokon za sprievodu blikajúcich svetiel zmizol z oblohy. Úkaz je o to záhadnejší, že ho natočili zo štyroch rôznych uhlov. Odborníci tak postupne vyvracajú teórie o tom, že ide o podvod. Zanietenci UFO vyhlásili, že video je „nevyvrátiteľným dôkazom toho, že mimozemšťania skutočne existujú“. Niektorí sa však domnievajú, že objekt bol v skutočnosti hebrejský boh Elohim. Celej veci dodáva tajomný charakter i fakt, že práve nad spomínaným chrámom sú akékoľvek prelety lietadiel či iných objektov zakázané. „Ak sa dokáže, že nahrávka nie je podvod, potom je to to najúžasnejšie video aké kedy bolo natočené. V prípade, že ide o podvrh však musím povedať, že niekto odviedol veľmi dobrú prácu, pretože to naozaj vyzerá dôveryhodne,“ uviedol bývalý poverenec výskumu UFO na britskom ministerstve obrany a známy ufolog Nick Pope. Podľa neho sa vo vnútri lietajúceho predmetu nemohla nachádzať žiadna posádka, pretože „žiadny žijúci tvor by nedokázal prežiť tak veľké preťaženie,“ povedal Pope. Skeptici poznamenali, že zábery boli nakrútené z uhlov, ktoré pohľad na objekt skresľujú. Domnievajú sa, že jas, ktorý z neho vychádza, autor videa umelo dotvoril. Pravosť nahrávky sa teda asi tak skoro overiť nepodarí.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 18:02

Texasania údajne videli UFO v oblasti vojenských cvičísk ilustračné foto 25.01.2008 17:00 BRATISLAVA - Obyvatelia malého mesta v Texase sú presvedčení, že videli UFO. Na začiatku januára videli desiatky obyvateľov na oblohe niečo, čo opísali ako míľu dlhý (1,6 kilometra) a polmíle široký objekt s niekoľkými jasnými svetlami. Americké vzdušné sily (US Air Force) najprv popreli prítomnosť ich lietadiel v oblasti Stephenville, tento týždeň ale zmenili postoj. "V záujme informovania verejnosti si oddelenie styku s verejnosťou amerických vzdušných síl uvedomilo chybu týkajúcu sa správ o tréningu vojenských lietadiel. Desať strojov F-16 zo 457. bojovej letky vykonávalo v utorok 8. januára tohto roku výcvikové operácie od 18:00 do 20:00 hod. v oblasti vojenských cvičísk Brownwood (MOA), ktorá zahŕňa vzdušný priestor nad okresom Erath," uviedli úrady. Predstavitelia US Air Force nemohli uviesť ďalšie detaily. "Naše konanie spadá pod bojové procesy, ktoré nemôžeme v záujme bezpečnosti nášho poslania zverejniť," oznámil a dodal, že informácie o neprítomnosti vojenských lietadiel v oblasti boli spôsobené "vnútornou chybou v komunikácii". Opisy obyvateľov sa ale nezhodujú so skutočným vzhľadom bojových lietadiel amerických vzdušných síl. Vyše 500 osôb sa zúčastnilo na stretnutí, ktoré zorganizovalo združenie Mutual UFO Network a na podujatí zozbieralo viac než 200 správ. Riaditeľ pre texaskú skupinu Ken Cherry uviedol, že zmena postoja vojska dodáva dôveryhodnosť niektorým svedectvám, podľa ktorých vojenské lietadlá sledovali nezvyčajné svetlá. "Máme svedkov, ktorí dokážu jasne rozlíšiť medzi F-16 a zvláštnu kozmickú loď, ktorá sa pohybuje spôsobom netypickým pre vojenské sily," dodal. Jeden zo svedkov Steve Allen si myslí, že Air Force jemu a iným dlží lepšie vysvetlenie. "Hovoria kopu nezmyslov," povedal o oficiálnej správe. "Mali by nám povedať pravdu," vyhlásil.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 18:01

UFO nie je žart, bývalí piloti sa rozhodli konať 13.11.2007 13:23 BRATISLAVA - Aj keď UFO patrí už od vzniku svojho mýtu medzi obľúbené témy komikov, skupina bývalých pilotov tento fenomén rozhodne za žart nepovažuje. Rozhodli sa o svojich svedectvách prehovoriť a vyzvali americkú vládu, aby znovu otvorila vyšetrovanie neidentifikovateľných lietajúcich objektov. O UFO na tlačovej konferencii dramaticky rozprávalo niekoľko pilotov, ktorí spozorovali priesvitné lietajúce disky aj trojuholníkovú kozmickú loď so záhadnými symbolmi. Trvajú na tom, že ich otázky musia brať vážne a to aj napriek tomu, že americká vláda uzavrela prípad pred takmer tridsiatimi rokmi. "Chceme aby vláda prestala vysvetľovať mýt všetkých UFO vysvetliteľnými, konvenčnými termínmi. Namiesto toho naša krajina potrebuje znovu otvoriť oficiálne vyšetrovanie, ktoré uzavreli v roku 1969," uviedol Fife Symington, bývalý guvernér Arizony a armádny pilot, ktorý lietajúci objekt videl v roku 1997. "Myslíme si, že z dôvodu ako národnej bezpečnosti, tak aj leteckej bezpečnosti, by sa všetky krajiny mali snažiť identifikovať každý objekt vo svojom vzdušnom priestore," napísala v stanovisku skupina 19 bývalých pilotov a predstaviteľov vlád z celého sveta. Téma UFO sa nevyhla ani nedávnej debate kandidátov na prezidenta, keď predstaviteľ Demokratov Dennis Kucinich priznal, že raz takýto objekt videl, čím zo seba urobil terč posmechov televíznych komikov. Podľa skeptikov sú pozorovania UFO iba výmyslom a dajú sa rozumne vysvetliť. Ako tvrdia, môže ísť napríklad o lietadlo, satelity alebo meteority, ktoré vstúpili do zemskej atmosféry. Bývalí piloti si to však nemyslia. "Počas môjho výcviku ma na nič takéto nepripravili," priznal James Penniston, pilot americkej armády vo výslužbe, ktorý údajne UFO nielen videl, ale sa ho aj dotkol, keď slúžil na britskej leteckej základni vo Woodbridge. Ako ďalej uviedol, v lesoch zbadal vesmírnu loď trojuholníkového tvaru s modrými a žltými svetlami víriacimi okolo nej. UFO bolo pritom na dotyk teplé a materiál, z ktorého bol vyrobený, pôsobil ako kov. Na jednej strane boli záhadné symboly. Najväčší z nich - trojuholník bol umiestnený v strede. Po asi 45 minútach, začali svietiť svetlá na objekte intenzívnejšie, načo "neuveriteľnou rýchlosťou" odletel pred očami asi 80 zamestnancov letiska preč. Rodrigo Bravo z chilského letectva sa domnieva, že neidentifikovateľné lietajúce objekty by sa mali podrobnejšie študovať. Ako priznáva, médiá tento problém často bagatelizujú. "Nanešťastie je téma o UFO kontaminovaná falošnými informáciami, bez akejkoľvek spojitosti s realitou, ktoré médiám sprostredkujú nekvalifikovaní ľudia. Jedna z najmarkantnejších leteckých udalostí sa stala v roku 1988. Vtedy sa dokázalo, že neidentifikovateľné lietajúce objekty môžu pre letecké operácie predstavovať nebezpečenstvo. Pilot Boeingu 737 pristával na dráhe letiska v Puerto Montt, keď sa pred ním náhle objavilo veľké biele svetlo obkolesené modrou a zelenou," spomínal Bravo. Ako dodal, pilot sa svetlu snažil vyhnúť prudkou zmenou smeru, čím ohrozil cestujúcich. V skupine je aj iránsky bojový pilot Parviz Jafari, ktorý sa údajne na UFO v roku 1976 nad Teheránom pokúsil zo svojej stíhačky strieľať. "Objekt blikal na červeno, zeleno, oranžovo a modro," spresnil. Keď sa však priblížil, zbrane i vysielačka zlyhali. Niekdajší kapitán Air France, Jean-Charles Duboc v roku 1994 so svojou posádkou videl neďaleko Paríža "obrovský lietajúci disk" s priemerom asi tristo metrov, ktorý nezachytil ani radar. "Odrazu začal miznúť a do 10 až 20 sekúnd bol už úplne neviditeľný," uviedol. Bývalý predstaviteľ Federálnej leteckej správy (FAA) John Callahan vyhlásil, že vládne agentúry bránia všetkým snahám o pát


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 18:00

UFO určite existuje! 04.01.2006 00:00 MOSKVA - Neidentifikovateľné lietajúce predmety skutočne existujú. Aspoň podľa ruskej tajnej služby KGB, ktorá odtajnila zväzky s výpoveďami kozmonauta Pavla Popoviča. Ten tvrdí, že videl UFO na vlastné oči! Zložky patrili medzi najväčšie tajomstvá Ruska. KGB teraz zverejnila 124-stranový spis o pozorovaniach UFO. Podľa zväzkov na vlastné oči videl UFO aj jeden z najvýznamnejších kozmonautov bývalého Sovietskeho zväzu Pavel Popovič (75), ktorý velil vesmírnym misiám Vostok 4 a Sojuz 14. „Videl som ho, keď sme leteli z Washingtonu do Moskvy. Bol to strieborný trojuholník a letel rýchlosťou 1 000 kilometrov za hodinu. Potom bez stopy zmizol,“ píše sa v jeho výpovedi. Popovič dodnes tvrdí, že to bol mimozemský objekt : „ Vtedy neexistovali lietadlá, ktoré by mali trojuholníkový tvar a nemohli ani letieť tak rýchlo!“ Jedno z hlásení popisuje prípad z mesta Mineraľnyje Vody na Kaukaze zo 14. decembra 1987. Pokúsil sa tam pristáť neznámy objekt, ktorý sa pohyboval rýchlosťou od nula do 400 km/ h. Pol hodiny krúžil nad mestom a potom zmizol. Ďalší prípad zaznamenali 30. decembra 1987. Vtedy dve armádne stíhačky hlásili stretnutie s UFO. Snažili sa ho prenasledovať. „Objekt za sebou zanechával smaragdovozelený oblak s purpurovými zábleskmi. Po silnej explózii nám zmizol z dohľadu,“ vypovedal jeden z pilotov. „Zväzky treba podrobne preskúmať,“ vyzýva Popovič. Vedci z moskovskej univerzity už začali s vyhodnocovaním údajov.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:59

UFO v Rusku: Na dispečera mňaukal ženský hlas! Radar označil objekt len ako 0000 03.03.2011 15:10 LONDÝN/BRATISLAVA - Riadiaci letovej prevádzky tvrdia, že boli zmätení, keď začuli ženský hlas, ktorý prehovoril v nezrozumiteľňom jazyku podobnom mačaciemu. Tajomný objekt sa objavil na monitoroch radaru v ruskom meste Jakutsk. Monitor na veži automaticky označil zvláštny objekt ako UFO '00000', pretože nemal číslo letu. Podľa údajov sa pohyboval rýchlosťou 9800 km/h vo výške 19 780 metrov nad morom. Oproti ostatným lietadlám bol nielen oveľa rýchlejší, ale aj flexibilnejší. Na záberoch zverejnených na YouTube ďalej vidno, ako sa riadiaci letovej prevádzky snaží nadviazať s UFO kontakt. "Počujem stále nejaký ženský hlas, ako by po celú dobu hovoril mňau-mňau," povedal pilotovi ruskej spoločnosti Aeroflot. Jeho komunikácia s ruským lietadlom bola však údajne znemožnená práve objektom. Video prvýkrát zverejnili minulý mesiac, ale nie je jasné, kedy bolo nakrútené. Letisko sa k údajnému UFO nevyjadrilo.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:58

Vo Walese videli 11 čarodejníc, 26 duchov a 20 UFO! ilustračné foto 30.04.2011 19:08 LONDÝN/BRATISLAVA - Grófstvo Powys v britskom Walese je zjavne ako stvorené pre nadprirodzeno. Vypovedajú o tom policajné znáznamy, podľa ktorých malo región v posledných rokoch navštíviť 26 duchov, 20 UFO, 11 čarodejníc, nejakí tí upíri a dokonca aj dve zombie. V prípade zombie sa ukázalo, že ide o postavu z hororu, ktorý natáčali v okolí. Polícia poskytuje informácie po podaní žiadosti v rámci zákona o slobode informácií, pričom odpovede publikuje na svojej internetovej stránke. Zatiaľ sa väčšina žiadostí týkala trestnej činnosti v regióne, ale vyskytlo sa aj zopár nezvyčajných. Jedna z otázok znela, koľko peňazí polícia utratila na jasnovidcov, médiá a špiritistov za posledných päť rokov. Odpoveď znela nula, pretože ich služby nevyužívajú. Polícia však odmieta odpovedať na niektoré žiadosti z dôvodu priliš veľkej časovej náročnosti alebo nákladov, čo znamená, že sa ľudia nikdy nedozvedia, koľko príslušníkov zboru sa cíti byť Jedi. Celkovo za 5 rokov dala odpoveď na 3300 žiadostí v cene 500-tisíc libier.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:57

UFO je k nám údajne stále bližšie a bližšie! Tajomný objekt na oblohe 10.05.2011 12:30 LONDÝN/BRATISLAVA - UFO nadšenec Michael Lee Hill z Eastlake v americkom štáte Ohio natočil už veľa záberov tajomných objektov lietajúcich nad jazerom Lake Erie. V súčasnosti uverejnil najnovšie snímky, o ktorých hovorí, že sú najlepšie, aké kedy urobil. "Bola to pravdepodobne jedna z najbláznivejších nocí, akú som kedy zažil," hovorí Hill. Zábery ukazujú niekoľko farebných svetiel blikajúcich ponad Lake Erie, ktoré sa na chvíľu zastavia a opäť sa pohnú. "Natáčal som ich dlhšiu dobu a oni vedeli, že som tam sedel a filmoval ich. Viete, každý rok prichádzajú bližšie a bližšie," dodáva nadšenec. Niektorí ľudia v tejto oblasti veria, že jazero je "parenisko" pre mimozemské aktivity. "Idem von a pozriem sa na nebo, vidím ich tam neustále, sú tam. Podivné blikajúce svetlá," uviedol Ed Husa, ktorý chodí do miestneho parku venčiť psa. Tím ufológov z Clevelandu, ktorých organizácia bola založená už v roku 1952 a jej členovia sa považujú za odborníkov, pokladajú objekty za lietadlá. Hill však s ich verdiktom z minulého roka nesúhlasí a teraz si je vraj ešte istejší, že mimozemštania žijú niekde medzi nami. "Skutočnosť, že zastane na obrazovke, bez pohybu, neguje akúkoľvek možnosť, aby išlo o lietadlo," povedal. NASA sa k pozorovaniam nad Lake Eri nevyjadrila, podľa medzinárodného letiska Hopkins stroje z Ameriky a Kanady častokrát vzlietavajú nad vodou.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:56

Jedenásť percent Bulharov je v kontakte s mimozemšťanmi Ilustračné foto 02.04.2011 16:44 SOFIA - Približne 11 percent dospelých Bulharov tvrdí, že malo osobný kontakt s mimozemšťanmi. Vyplýva to z výsledkov prieskumu sociologickej agentúry AFIS. Približne päť percent opýtaných tvrdí, že naďalej udržiava kontakty s mimozemšťanmi, kým 16,3 percenta respondentov uviedlo, že pozná ľudí, ktorí s nimi v kontakte boli, uviedla dnes agentúra Tanjug. Z piatich percent, ktorí tvrdia, že majú kontakty s mimozemskou civilizáciou, väčšina uviedla, že žijú v jednej domácnosti so svokrou alebo svokrom. Ďalší za mimozemšťanov považujú svojich nadriadených, iní zase politikov. Na otázku "Odkedy veríte v mimozemskú formu života?" odpovedali niektorí respondenti rôzne, napríklad - odkedy sa vrátil cár; odkedy je Bojko Borisov premiér či odkedy je Simeon Djankov ministrom financií. V mimozemšťanov veria v Bulharsku predovšetkým ľudia z menších miest a dedín vo veku od 35 do 50 rokov, ďalej osoby so stredným vzdelaním a osoby zamestnané na polovičný úväzok. V existenciu ďalších foriem života najmenej veria nezamestnaní, obyvatelia trpiaci chronickými ochoreniami a ľudia zamestnaní v poisťovacích spoločnostiach.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:54

Akty X: Mimozemšťania existujú a máme dôkaz! Mimozemšťan, ktorého mali nájsť po havárii kozmickej lode v Novom Mexiku 11.04.2011 15:10 WASHINGTON - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) nedávno zverejnil tisícky dokumentov, v ktorých sa píše, že na Zemi havarovali kozmické lode pilotované mimozemšťanmi. Donedávna prísne tajné záznamy známe ako "Akty X" tak majú podporovať konšpiračné teórie o tom, že v americkom meste Roswell skutočne pristáli obyvatelia inej planéty, ktorých mali krátko nato previezť do tzv. Area 51. Táto oblasť je jedno z najtajnejších a najlepšie chránených území americkej armády nachádzajúce sa v Nevade neďaleko mesta Las Vegas. Na juhozápade Spojených štátov mali podľa dokumentov havarovať tri kozmické lode kruhového tvaru, na ktorých sa nachádzali telá mimozemských bytostí vysokých iba necelý meter. Uplynulý víkend experti vyhlásili, že spomínané záznamy sú "konečným dôkazom toho, že mimozemšťania a ich lietajúce taniere sú skutočné". Tie objavili neďaleko vojenskej základne v štáte Nové Mexiko v júli 1947 a prípad zverili na prešetrenie agentovi FBI Guyovi Hottelovi. "Objavili sme tri lietajúce taniere s priemerom približne pätnásť metrov. V každom z nich boli tri telá ľudského tvaru oblečené do kovovej tkaniny s veľmi jemnou textúrou," stojí v jednom z dokumentov. Kozmické lode sa údajne zrútili kvôli technickým problémom spôsobeným vysoko výkonnými radarmi, ktoré zrejme narušili ich kontrolné mechanizmy. Armáda Spojených štátov však tieto domnienky nepotvrdila a trvá na tom, že išlo o trosky zariadenia slúžiaceho ako rádiolokátor, ktorý v minulosti využívala.


Užívateľ je online nenuska21 17. 5. 2011, 17:54

Pre $§>><¨˝úp: Už s tým vypysovaním prestaň. Keď niečo chceš napísať, daj to do jedného komentára.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:49

V Jordánsku pristáli mimozemšťania! ilustračné foto 06.04.2010 14:10 AMMÁN - Obyvateľov jordánskeho mesta Džafr vystrašila prvoaprílová správa denníka Al-Għad, podľa ktorej u nich pristáli mimozemšťania vysokí až tri metre. Panika bola podľa dnešného vyjadrenia miestneho starostu tak veľká, že sa dokonca schyľovalo k evakuácii mesta. Starosta sa nechal nachytať tiež a mestským policajtom dal príkaz, aby mimozemšťanov a ich lietajúce taniere lokalizovali. Podľa článku denníka návštevníci z vesmíru odrezali mesto od okolitého sveta, čo ľudí vyhnalo v hrôze do ulíc. "Deti nešli do školy, pretože sa ich rodičia báli. Skoro som nechal evakuovať 13 000 obyvateľov mesta. Ľudia sa báli, že ich mimozemšťania napadnú," povedal starosta Muhammad Mlaihan. Starosta dodal, že možno denník zažaluje za jeho "veľkú lož". Dodal však, že sa mu už redakcia ozvala s ospravedlnením za nevhodný žart. Šéfredaktor denníka však povedal, že vplyvy článku boli zveličené a že jeho cieľom bolo ľudí pobaviť, a nie vydesiť. V Jordánsku je ale veľmi zriedkavé, aby si noviny na prvého apríla robili žarty z čitateľov, ako je to zvykom napríklad vo Veľkej Británii.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:48

Mimozemšťania žijú medzi nami, myslí si pätina ľudí na Zemi ilustračné foto 08.04.2010 14:00 SINGAPUR - Mimozemšťania existujú a žijú medzi nami v prestrojení za ľudí. Tento názor zastáva asi pätina ľudí na svete, vyplýva z výsledkov prieskumu, ktorý vykonala spoločnosť Reuters Ipsos medzi 23-tisíc ľuďmi z 22 krajín po celom svete. Najviac vo votrelca preoblečeného za ľudí veria Číňania a Indovia (40%). Najmenej tomu veria obyvatelia Holandska, Belgicka Švédska (iba 8%). Všeobecne ale 80% opýtaných v mimozemšťanov na Zemi neverí vôbec. "Vyzerá to tak, že existuje mierna súvislosť medzi najľudnatejšími krajinami a počtom ľudí veriacich v bytosti z iných svetov na našej planéte, na rozdiel od krajín s menšou populáciou," poznamenal zástupca firmy Ipsos John Wright. V menej obývaných krajinách skôr viete, kto žije za dverami susedného domu, vysvetľuje Wright. Čo sa týka pohlavia, o prítomnosti mimozemšťanov je presvedčených viac mužov (22%) ako žien (17%). Na počudovanie v nich veria väčšinou mladí ľudia do 35 rokov.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:46

Vedcov nadchli prvé zrážky v obrovskom urýchľovači Urýchľovač častíc 24.11.2009 06:58 ŽENEVA – Vedci zaznamenali prvé zrážky v obrovskom urýchľovači Európskej organizácie pre jadrový výskum. Opäť ho spustili pred tromi dňami. Častice priviedli ku kolízii v štyroch bodoch 27 kilometrov dlhého kruhového tunela vybaveného 9600 magnetmi, ktoré riadia a urýchľujú ich tok. Kolízie protónov obiehajúcich tunelom proti sebe by mali vytvárať elementárne častice, ktoré neboli ešte nikdy pozorované. Tieto častice prevládali vo vesmíre tesne po takzvanom veľkom tresku, kd sa spojili, aby vytvorili jadrá atómov. "Stopy (vytvorené kolíziami častíc), ktoré pozorujeme, sú nádherné," povedal hovorca CERN Andrej Golutvin. Podľa ďalšieho hovorcu Jürgena Schukraft všetci v kontrolnom sále vybuchli nadšením. Urýchľovač dali do prevádzky v piatok po štrnásťmesačnej prestávke spôsobenej ťažkou poruchou, ktorá sa objavila už krátko po jeho spustení. Dokáže urýchliť pohyb častíc tak, že dosahujú takmer rýchlosť svetla. Pri ich zrážkach sa preto môžu vytvoriť podmienky, ktoré existovali tesne po predpokladanom vzniku vesmíru.


Užívateľ je online $§>><¨˝úp= 17. 5. 2011, 17:17

Keď bylinkový čaj prospieva ľuďom, určite pomôže aj viniču, ruže spoľahlivo odhalia škodcov a byvolia hlava zakopaná do zeme zasa prinesie dobrú sezónu. Že by vás po tomto neprekvapilo už ani to, keby medzi hroznom pobehovali sliepky a všade boli stovky zámerne vypustených lienok? A keď si k tomu primyslíte ešte postreky pomarančovým olejom či kypriacim práškom, máte aspoň približný obraz toho, ako vznikajú alternatívne vína. Nie, nežartujeme, a keby ste počuli, ako o svojich pokladoch rozpráva charizmatický Tibor Melečky, nikdy viac by ste sa iného ako prírodného vína už ani nedotkli. Jeden zo zakladateľov vinárstva Strekov 1075 bez milosti vyhlasuje, že s počítačom a s chémiou urobí víno ktokoľvek. Podľa tohto priekopníka v pestovaní a dorábaní alternatívnych vín je však naozaj pravým nápojom Bohov iba také víno, ktoré nepozná pesticídy a je vyrobené klasickými stáročnými prírodnými postupmi. On to svoje zásadne číri vaječnými bielkami a vôbec sa netají tým, že si na pomoc berie aj hviezdy a lunárny kalendár. A keď sme už pri vyššej moci, tak ten obrad s byvolou hlavou je prejavom vďaky a úcty vinohradu, pôde a zvieratám, ktoré na nej celý rok robili. Stále neveríte? Príďte si to vypočuť na vlastné uši a otestovať vlastnými zmyslami na najväčší festival vína na Slovensku WineFest by WinePlanet, ktorý bude 27.-29. mája v bratislavskej Starej tržnici. A seminár o alternatívnych vínach rozhodne nie je jediným veľkým lákadlom v jeho nabitom sprievodnom programe. Viac nájdete na www.wineplanet.sk/winefest.


Užívateľ je online barčáááá 17. 5. 2011, 16:48

XP:/:R:/XP vnVložiť komentár:

Autor:

Text:

Diskusie sú prístupné aj pre nezaregistrovaných používateľov. Podmienky spracúvania údajov sa riadia Podmienkami ochrany súkromia a spracúvania údajovRSS